Zdravý životný štýl | Pite čaj

Jazmínový čaj ponúka množstvo zdravotných výhod

  • 0 komentárov

Jazmínový čaj ponúka množstvo zdravotných výhod

Jazmínový čaj Voňavý jazmín je nádherne prevoňaný kvetom jazmínu. Výsledná chuť tohto zeleného čaju má jedinečnú vôňu a jemne sladkú chuť.

Je to najznámejší čaj v Číne. Jazmínový čaj je zdrojom kofeínu, čo je stimulant.
Je veľmi populárny, pretože ponúka množstvo zdravotných výhod.

Zlepšuje imunitný systém

Zlepšuje imunitný systém a pôsobí protizápalovo a preto účinne pôsobí proti Artritíde a bolesti kĺbov. Poskytuje prirodzenú obranu proti bakteriálnym infekciám.

Pitie jazmínového čaju je nádherný spôsob pridávania neobvyklých antioxidantov, ako katechíny a polyfenoly, čo môže mať na našom tele celý rad blahodárnych účinkov.

Antioxindanty v tele ničia škodlivé látky, volné radikály, ktoré môžu spôsobiť ochorenia a oslabiť náš imunitný systém. Katechíny sú neoddeliteľnou súčasťou pri prevencii niektorých závažných ochorení v tele. Jazmínový čaj tak môže pomôcť pri prevencii rakoviny. Znižuje riziko rakoviny prsníka, rakoviny pľúc, a črevných foriem rakoviny a mnoho ďalších.

Konzumovaním jazmínového čaju môže zlepšiť svoje šance mať zdravý žalúdok a trávenie.

V boji proti cukrovke sa jazmínový čaj tiež ukázal veľmi cenný. Pitie jazmínového zeleného čaju môže zvrátiť negatívne dopady diabetes na určité bielkovinové séra. Pre tých s cukrovkou pracuje ako regulátor a ako prevencia proti nej.

Vôňa jazmínu má blahodárne účinky na zlepšenie nálady u ľudí pretože telo reaguje na túto vôňu tak, že uvoľňuje chemické látky, ktoré im umožnia prirodzene sa uvoľniť.

Tento čaj môže byť dobrým doplnkom každej diéty ako pomôcka k chudnutiu, pretože jeho antioxidačné vlastnosti pomáhajú zvýšiť metabolizmus.

Jazmínový zelený čaj sa nedoporučuje konzumovať na lačno a pri črevných problémoch.

Balenie jazmínového čaju ZLATEA - Voňavý jazmínSypaný zelený čaj ZLATEA voňavý jazmín

Upozornenie podľa nariadenia komisie EÚ: 

Podľa nariadenia Európskeho parlamentu a rady ES č. 1924 z roku 2006 a nariadení komisie č. 432/2012 nemôžu byť žiadnym potravinám priraďované iné výživové a zdravotné tvrdenia okrem povolených. Všetky informácie o produktoch uvedených na tejto stránke sú len súborom informácii z voľne dostupných domácich a zahraničných zdrojov a za žiadnych okolností nenavádzajú zákazníkov k tvrdeniam, že majú tieto produkty liečivé účinky. Naše produkty sú uvedené na trh ako doplnky stravy. Nejedná sa o liek a nemajú schválené diagnostické a ani liečivé účinky.

Zdieľať
Ďaľšie